Trapez Çatı

Trapez Saç Çatı Levhalar; farklı iklim koşullarından etkilenmeden uzun yıllar dayanıklılığını koruyan, Alüminyum veya galvaniz sacdan, coilcoating boyalı veya boyasız olarak, kullanım yerine, amacına ve farklı aşık aralıklarına göre değişik kalınlık ve formlarda üretilebilir.Fonksiyonel tasarımları sayesinde yalıtımsız veya çeşitli yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanılabilir. Radius (eğrisel) form verilebilme özelliği ve istenen biçimde üretilebilen bitim profilleriyle estetik detay çözümleri uygulamak mümkündür. Kolay taşınabilir, montajı pratiktir. Üzerindeki galvaniz kaplama ve boya tabakası sayesinde paslanmaya karşı korunmuştur.Form ve renk zenginliği sunan Levhalar, yüksek yük taşıma kapasiteli alternatif çözümler sunan güvenilir kaplama ürünleridir. Alüminyum kalınlıkları 0.40 – 0.90 mm. , Galvanize sac kalınlıkları 0.35 – 0.80 mm arasındadır. Daha çok estetik görünüme önem verilen tonoz çatı uygulamalarında da tek kat trapezler kullanılmaktadır. Projeye değerlerine uygun olarak, tek kat trapezler bükülmekte ve tonoz kaplamasına uygun hale gelmektedir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için tonoz çatının yay uzunluğu ve yay açısı yeterli olmaktadır.Nakliyede kolaylık sağlıyor.İstenilen boyda üretilebiliyor.İstenilen boyda üretilebilen Tek Kat Oluklu Çatı ve Cephe Kaplama Malzemeleri, fireyi de en aza indirgiyor.Kar ve rüzgarın neden olduğu yayılı yüke karşı taşıyabilme kapasitesi çok yüksek.Güneş, yağmur ve don olaylarından kesinlikle etkilenmiyor.Rüzgar hareketlerine karşı üstün direnç gösteriyor.

TRAPEZ KENET ÇATI

Çelik yada ahşap mevcut çatı üzerine formlandırılmış,Z kesitli aşık profilleri ile taşıyıcı sistem taşıyıcı sistem oluşturulup,ısı izolasyonu olarak taşyünü levha veya camyünü şilte Z aşık aralarına yerleştirilir.

KULLANIM AVANTAJLARI

Proje bazında şantiyede boy çekimi

Sistemde ısı,su,ses ve yangın yalıtımının bulunması

Çatılardaki buhar ve nem geçişini dengeleyerek çatının nefes alması

Trapez Saç Eski Çatılarda İzolasyon Olurmu..?

Trapez çatı üzeri ısı yalıtımında sprey poliüretan, en tasarruflu ve sprey poliüretanın özellikleri sayesinde muadillerinden daha dayanıklı çözümdür.Trapez çatı izolasyonunda yada sac kaplama izolasyonunda sprey poliüretan kullanıldığında, sıvı yapısıyla tüm aralıkları doldurduğundan verimli sonuç alınİş yeri çatılarında çoğunlukla Eternit, Trapez saç gibi malzemeler kullanılmaktadır.Bu çatıların en büyük sorunlarını – zaafiyetlerini aşağıdaki şekilde özetlemek mümkündür. ?

 1. Çatı Örtüsünün sıcak-soğuk-rüzgar etkileriyle küçük hareketleri ( yani bilinen ifadeyle çatı örtüsünün çalışması) sonucunda ek yerlerinde açılmalar, tespit vida diplerinin genişlemesi kaçınılmazdır..Bu ise çatının akması, rüzgarlı havalarda ses yapması demektir.
 2. Eternit veya trapez saçlarda ilerleyen zamanlarda oluşan delikler, çatlaklar, çürümeler çatıyı kullanılamaz hale getirmektedir.
 3. Çatı saçağı ile duvar arasında kalan boşluklar hiç bir şekilde tam olarak kapıtılamadığından buralardan da yağmur, kar, çevrenin bütün TOZLARI , hatta kuşların girişi önlenememektedir. Soğuk-sıcak rüzgarlar bu boşlukların bir tarafından girip diğer tarafından çıkarak iç mekanın aşırı soğuması veya ısınmasına sebep olmaktadır.

Trapez Sac Levha – Kullanım Alanları

 • Prefabrik Yapı İmalatında
 • Çatı ve Cephe kaplamalarında
 • Baraka yapımında, Depo ve Silo inşaatında
 • Akaryakıt istasyonları
 • Hava Alanları, Endüstriyel Tesisler
 • Alışveriş merkezleri, Otoparklar
 • Spor salonları, Stadyumlar
 • Hangarlar benzeri alanlarda duvar ve tavan kaplaması olarak kullanılabilir.

Trapez Sac Levha – Ürün Özellikleri

 • Çatı ve cephede kolay ve hızlı montaj
 • Malzemenin hafif olması sayesinde taşıyıcı konstrüksiyondan tasarruf ve pratik montaj imkânı verir
 • Şantiye ve depolarda az yer işgal eder.
 • Renk ve form çeşitliliği müşteriye seçim imkânı verir
 • Geri dönüşüm özelliğinden dolayı çevre dostudur
 • Kolay lehim tutar ateşe karşı dayanıklıdır.
 • 27/200 formu trapez estetik görünüm
 • Boyalı trapez sac ve galvaniz trapez sac istenilen her uzunlukta üretilebilmektedir.

Trapez Teknik Özellikleri

Ürün Galerisi
ETİKETLER:
Whatsapp
Ankara Kenet Çatı
Ankara Kenet Çatı
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?