Kenet Çatı

Kenet Çatı

Kenet çatı, minimum %5 eğimi olan çatılarda uygulanan, geleneksel veya modern tüm mimariye kolayca adapte olabilen, göze çarpıcı ve canlı hatlar sergileyen metal çatı kaplama sistemidir.

Kenet sistemin konstrüksiyona montaj şekli, bu sisteme ismini veren; estetik, uzun ömürlü ve garantili kaplama sistemini sunmasını sağlayan unsurdur.

Yüzeyi delinmeden monte edilen trapezler, montajın hemen ardından elektrikli bir robot yardımı ile birbirlerine kenetlenirler. Bu işlem kaplamanın geçirimsizliğini sağlamaktadır.

Kenet bölgeleri içerisinde kalan klips üniteleri sabit ve hareketli elemanlardan oluşmaktadır. Konstrüksiyona monte edilen L klips ve içerisindeki oval boşlukta hareket eden hareketli klips sayesinde uzun boylu trapezlerin ısıl genleşmeleri absorbe edilmektedir. Kısa boylu trapezlerin montajında ise sadece sabit klips kullanımı yeterlidir

Kenet Sistem Özellikleri ve Performansları :

1-Geçirimsizlik

Yüzeyde herhangi bir vida deliği olmadığından sızıntı riski yoktur. 
Kenet bölgesinin tamamı ile kenetlenerek sıkıştırılması bu bölgelerin tamamının kar altında kalması durumunda bile geçirimsiz olmasını sağlar. 
Çatı ve cephelerde ışıklık, pencere gibi detaylarda oluşabilecek sızıntılara karşı tam koruma sunar. 
Klips-kenet bağlantı detayı; yüksek rüzgar kuvvetlerindeki emme kuvvetinekarşı tam direnç sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

2-Verimlilik

Dayanıklı ve her çeşit kaplama sistemine uygundur. Bakım gerektirmez. Geri dönüşüm kullanımı mümkündür.

3-Uzun ömürlülük

Boyalı sac, paslanmazlık garantisi sunar. Bina ömrü ile doğru orantılı kullanım ömrü ve her türlü ortamşartlarına uygun boya tipi (Plastisol, pvdf, polyester) seçimi, uzun ömürlülük.

4-Maliyet

Yatırım maaliyeti – kullanım ömrü oranı düşüktür. Hafif ama sağlamdır, dolayısı ile konstrüksiyon yükleri düşer. Bu durum yapı maliyetini azaltır.

Bize Sorabilirsiniz

Çatı işleri ile ilgili her türlü sorularınızı bize sorabilirsiniz.

Ankara Kenet Çatı – Kenet Çatı ve Yağmur Olukları

Teklif Formu

    Whatsapp
    Ankara Kenet Çatı
    Ankara Kenet Çatı
    Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?