Metal Çatı

Metal Çatı

Metal Kenet ve Metal Kenet Çatı Nedir?

Metal Kenet Çatı Kaplama Sistemi, en güvenli ve uzun ömürlü bir çatı kaplama sistemidir. Bununla birlikte projede kullanılacak olan metal seçimi ve doğru uygulama yöntemi de bir o kadar önemlidir.
Dolayısıyla metal kenet çatı kaplaması tek başına bir şey ifade etmemektedir. Birbirini tamamlayan etkenler vardır.

Metal Kenet Çatı Nedir?

Metaller (titanyum çinko, renkli alüminyum, renkli çelik, bakır, paslanmaz çelik) çatı kenet makinesi ile rulodan formlandırılarak yerinde tavsiye edilen uzunlukta imal edilir.
Paslanmaz Çelik Gizli klipsler ile çatı alt yapısına tutturulur. Kenarları çatı kenet robotu veya çatı kenet takımları ile kenetlenerek montajı yapılır.

Metal Kenette Doğru Bilinen Yanlışlar?

Metal Seçimi: Her metalin kendine göre ayrı bir özelliği olup, metal kenet kaplama sisteminde, arzu edilen kusursuz sonuçlar alınmayabilir. Bu yüzden kullanılacak olan metalin markası, teknik değeri, alaşımı, boya katmanları, kalitesi, esnekliği, ortalama ömrü ve en önemlisi üreticinin sağlamış olduğu resmi garanti koşulları ayrı önem taşımaktadır.
Seçilecek metalin kalitesi ile metal kenet kaplama sisteminin birbirini tamamladığı unutulmamalıdır.      

Gizli Klipslerin Seçimi: Kesinlikle paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş, markası belli olan ve uluslararası normlara sahip gizli klipsler kullanılmalıdır. 
Aksi halde hangi malzemeden, nerede ve nasıl üretildiği belli olmayan klipsler, ilerleyen zamanlarda kenet çatılarda ciddi boyutlarda zarara neden olacaktır.

Yetkili Uygulayıcı Seçimi: Örnek; her boyalı sac kenet yapan uygulayıcının, çinko kenet uygulamasını da yapabileceği düşünülmemelidir. Her metal kenedin uygulama teknikleri ve altyapı sistemi farklıdır. Bu yüzden konusunda uzman, eğitimli, tecrübeli uygulayıcılarla çalışılması önemlidir.

Doğru Makine ve El Aletleri Kullanımı:Uygulayıcının kullanacağı makine ve el aletlerinin kalitesi hem metal kenedin olması gereken standart ölçülerde üretilmesini hem de uzun ömürlü, sorunsuz, yüksek kalitede yapılmış metal kenet çatıları ortaya çıkaracaktır.

Tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de konusunda tek olan Schlebach marka çatı kenet makineleri ile yapılan metal kenet üretimleri mükemmel sonuçlar vermektedir.

Fotoğraf Galerisi

Teklif Formu

    Whatsapp
    Ankara Kenet Çatı
    Ankara Kenet Çatı
    Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?